A Napkorért Szinkron, Sport és Életmód Egyesület 2020. augusztus 7-én alakult meg, Napkor község teljes támogatásával. Rendkívül jó kapcsolatot ápolunk a község Önkormányzatával, Általános Iskolájával, Óvodájával és egyéb szervezeteivel.

Sport- és fejlesztő foglalkozásainkat még 2012-ben indítottuk a Spirit Közhasznú Egyesület oktatóiként, szakosztályként működve és segítve a fiatalokat. Az elmúlt években olyannyira megerősödött jelenlétünk a településen, hogy a község vezetőivel karöltve igény mutatkozott egy olyan Új sportegyesület létrehozására, amely felkarolja a település törekvéseit a helyi sportélet és sportközösség újra tervezésére. Közös célunk lehetőséget adni a szabadidő aktív, kulturált és hasznos eltöltésére a községen belül, az ifjúsági korosztály számára olyan sport- és mozgásos fejlesztő programokat biztosítani, amely a térségben is egyedülálló

A településen 10 évre visszamutató tapasztalattal rendelkezünk, különösen az ifjúsági korosztályt tekintve. Jelenlegi gyakorlóink és tagjaink legszélesebb körben a helyi iskolás és óvodás korosztályból kerülnek ki. Elmondható, hogy az elmúlt évek munkájának köszönhetően szinte minden napkori gyermek vett már részt foglalkozásainkon, illetve láthatták a bemutatóinkat. Továbbá a környező településekről is csatlakoztak már képzéseinkhez, programjainkhoz.

Célunk az egészséges életre nevelés, olyan információk átadása a mozgáson keresztül, amelyek elsajátításával elérhető a fizikális és szellemi jóllét állapota, a stresszoldás képessége, a hatékony és egymást segítő kommunikáció kialakulása, fejlődik a figyelem és a tanulási képesség.

Ezen értékek átadását folytatjuk sportedzéseken fejlesztő foglalkozásokon, már a legfiatalabbakat megcélozva, egészen 4 éves kortól.

A napkori gyerekeket és családjukat segítve, folyamatosan próbálunk támogatást találni. Ezáltal igyekszünk lehetőséget teremteni fejlődésüknek és tehetségük kibontakoztatásának.